ריצוף וחיפוי

floor tile installation for house buildingריצוף וחיפוי: השוק מציע מגוון עשיר מאוד של סוגים, צבעים וגדלים של אריחים, יש להתאים את סוג החיפוי / הריצוף לגודל המבנה, לייעוד המבנה ולתקציב העומד לרשותכם. הריצוף והחיפוי דומיננטיים מאוד כיוון שהם מכסים את כל שטח הבית ולכן יש להם תרומה נכבדת לאווירה שאתם רוצים לשוות למבנה ולכן נדרש לשלב בין הגודל, הסוג הצבע והייעוד של המבנה. שילוב מנצח ייצור מראה אלגנטי, נעים ואיכותי.

למה להתייחס כאשר בוחרים ריצוף:

 1. האם הריצוף / החיפוי מיועד לשימוש פנים או חוץ.
 2. שיקולי בטיחות – באזורים בהם נדרש ללכת על ריצוף רטוב (אמבטיות, מרפסות, חצר ועוד) יש להקפיד לרצף  בריצוף ייעודי הכולל בליטות / שקיעות שימנעו החלקה.
 3. האם נדרש לנקות במים באופן שכיח את המרצפות – מומלץ שלא להתקין פרקט מעץ.
 4. האם המקום דורש רמת שחיקה גבוהה – למרות שלריצוף השפעה על האווירה והעיצוב, יש לזכור שמדובר במשטח עבודה, עליו דורכים, גוררים עליו רהיטים, מוצרי חשמל וכד' ולכן בהתאם לצרכים נדרש לבחור את דרגת השחיקה שמלמדת על העמידות וחוזק המרצפת לאורך זמן.
 5. יכולת הספיגה של הריצוף – ככל שהריצוף יהיה עמיד יותר לספיגה הוא יוכל להתמודד טוב יותר עם מקרים של שפיכה של מוצקים ונוזלים, ככל שהספיגה של הריצוף "טובה יותר" מוצקים ונוזלים יכולים להותיר עליו כתמים ו/או לשנות את הגוון שלו. למשל ריצוף טבעי מתאפיין בכושר ספיגה גבוה שיכול להשאיר לכם מזכרת מנפילה של כוס קולה.
 6. גודל המרצפת – יש להתאים את גודל (וצבע) המרצפת לגודל המבנה ולייעוד שלו, יש לזכור שפערי המחירים בין המרצפות השונות משמעותי וכשהריצוף נעשה במרצפות גדולות במיוחד / או קטנות מאוד – המחיר יעלה.
 7. גוון המרצפות – יש להתאים את גוון המרצפות לייעוד המבנה, יש לזכור שאם בוחרים בריצוף מאבן טבעית לא נוכל לשלוט בגוון המדויק.
  נדרש לבחור בחברה המעסיקה רצפים מקצועיים בעלי ניסיון, על הרצף לדייק בביצוע העבודה ולהקפיד על רמת גימור מושלמת שיבטיחו משטח אחיד שיצור מראה נקי ואחיד.

piastrellistaאז באיזה ריצוף לבחור?
פרקט: הפרקט מהווה אופציה טובה למי שרוצה אווירה חמה וטבעית, הפרקט נחשב למבודד חום מעולה והוא נעים יותר להליכה בחורף, קיים מגוון רחב של סוגים וניתן לבחור מתוך מגוון עשיר של צורות, גוונים וצבעים. הפרקט מתחלק לשני סוגים: עץ ולמינציה. ניתן למצוא היום מגוון מרצפות הנותנות תחושה ויזואלית של פרקט עם עמידות של מרצפת, מוצע לשקול לעשות שימוש באפשרות זו.
פורצלן: אריח הדורש תחזוקה קלה, נותן תחושה של חומר טבעי.
גרניט פורצלן: המרצפת השכיחה ביותר לריצוף, שהפכה לסטנדרט, מרצפת חזקה, איכותית ועמידה במיוחד וזאת בשל ריכוז הקוורץ הגדול יחסית (רמת שחיקה של 5-7).
ריצוף בטון: בתקופה האחרונה עושים יותר שימוש בסוג זה של ריצוף, בעיקר בחוץ אבל גם בתוך הבית. המשטח עמיד מאוד וקל לניקוי, החיסרון בסוג זה של משטחים, הוא שמדובר ביציקה שעלותה יקרה ומחייבת ייבוש ארוך (מספר ימים) ושמדובר במראה שאינו נקי.
קרמיקה: המרצפת הנפוצה ביותר בארץ, היא בעלת דרגת שחיקה גבוהה והיא חזקה, אך יש לה חסרון, האריחים עלולים להיות קעורים או קמורים וזאת מכיוון שתהליך הייצור שלהם כולל דחיסה שמשפיע על שטח הפנים.
חיפוי קירות: מגוון החיפויים רחב במיוחד, ניתן היום למצוא חיפויים: באמבטיה, בסלון, במטבח ובחדר השינה, החיפוי יכול לשמש לחיפוי של עמוד ולהפכו לתוספת מעוצבת המשתלבת במראה הבית וניתן להפוך באמצעותו פינה ו/או קיר למעוצב.

טיפים:

 1. כאשר בוחרים מרצפות, כדאי לצרף מספר אריחים ע"מ להתרשם מהמראה, משטח גדול יותר משנה את המראה.
 2. מוצע להזמין כ-15% יותר. יש לזכור שתהליך הריצוף דורש חיתוכים, אריחים לעיתים נשברים ושאם בעוד מספר שנים אריח ישבר תתקשו למצוא את אותו דגם בדיוק.

כדאי לזכור:

 • שעמידות ומראה הריצוף תלויה בעיקר במקצועיות הרצף ולכן כדאי לבחור בחברה המעסיקה רצפים מקצוענים  בעלי ניסיון, על הרצף לדייק בביצוע העבודה ולהקפיד על רמת גימור מושלמת שיבטיחו משטח אחיד שיצור מראה נקי ואחיד.
 • אנו מתחייבים לספק את אנשי המקצוע והחומרים הטובים ביותר, לעמוד בלוחות הזמנים ולבצע את העבודה ללא חריגות בתקציב. רוצים עצה, הצעה, הצעת מחיר או סתם להגיד שלום,

צרו עמנו קשר:
א. מ ביצוע כל עבודות האינסטלציה, האחזקה והשיפוצים – הכל תחת קורת גג אחת.
נשמח לעמוד לשירותכם, אילן מנדל טל' 052-8372538, 02-6222262, פקס 02-6234343

אחזקה ושיפוצים